Written Interviews For Shortlisted Candidates

Written Interviews For Shortlisted Candidates

The Office of the University Secretary, Kabale University with pleasure invites the shortlisted candidates for written interviews scheduled to take place on Monday 28th October 2019, 9:00 AM at Kabale University main Campus.

ASSISTANT LECTURER – MICROBIOLOGY

  1. Abdul Walusansa
  2. Bwanika Richard
  3. Esther Nyobendo Moraa
  4. Francis Orishaba
  5. Hasifa Nanyingi
  6. Irene Mukenya Mutuku
  7. Julius Tibyangye
  8. Katongole Paul
  9. Kiberu Paul
  10. Micheni Nkatha Lisa
  11. Musinguzi Benson
  12. Mwesigwa Alex
  13. Ssuuna Charles

ASSISTANT LECTURER-LITERATURE

  1. Abner Okiria
  2. Ainembabazi Earnest
  3. Akubu Joan
  4. Asiimwe Jane Joyce
  5. Athieno Florence
  6. Kekirunga Beyendeza Peruth
  7. Kotaki George William Kutosi
  8. Kyarimpa Jovuret
  9. Niwagaba Tarcisius
  10. Obuya Godwin
  11. Odongo Jaqueline
  12. Tumwebaze Pamela

SENIOR ASSISTANT REGISTRAR-EXAMINATIONS

  1. Ahimbisibwe Ambrose
  2. Ampaire Lydia
  3. Angela Geoffrey
  4. Arinaitwe Olivia
  5. Atweeta Joshua
  6. Bamucungura Brendah
  7. Bbose Esau Kimanje (Rev)
  8. Hiirya Ronald
  9. Judith Atuhaire
  10. Kamwezi Jubilee Leonard
  11. Linda Wandira
  12. Luwangula Ismail
  13. Muhanguzi Robert Mwesigye
  14. Muhwezi Edwin
  15. Nakandi Mary
  16. Nakawunde Grace
  17. Namirimo Barbra
  18. Nandyose Ruth Kinene
  19. Nisiima Naris
  20. Nowe Promise
  21. Ogwal Andrew Cohen
  22. Omondo Yusuf
  23. Sebayigga Timothy
  24. Tushabirane Assumpta
  25. Twinomugisha Rwobusiisi Sylvanus
  26. Twinomujuni Justus Ariho

ASSISTANT ACADEMIC REGISTRAR-ADMISSIONS.

  1. Ahimbisibwe Ambrose
  2. Arinaitwe Olivia
  3. Asiimwe Wilberforce
  4. Atuhaire Judith
  5. Atweeta Joshua
  6. Babiine Paul
  7. Bakyayita David
  8. Bamucungura Brendah
  9. Byaruhanga Alex Muganda
  10. Kato Kimata Joshua
  11. Linda Wandira
  12. Luwangula Ismail
  13. Mpairwe Nicholas
  14. Mpora Victor
  15. Muhanguzi Robert Mwesigye
  16. Muhwezi Edwin
  17. Muhwezi Luke
  18. Muwanguzi Mark Mboolwa
  19. Nakawunde Grace
  20. Namirimo Barbra
  21. Nandyose Ruth Kinene
  22. Nantumbwe Mary
  23. Nowe Promise
  24. Nzaanamire Sylvesterl
  25. Omondo Yusuf
  26. Sebayigga Timothy
  27. Shangi Emmanuel Wamukota
  28. Twikirize Scoviah

STENOGRAPHER SECRETARY

  1. Achama Fiona
  2. Asingwire Christine
  3. Atuheire Olivia
  4. Birungi Ruth
  5. Kabarungi Winifred
  6. Kiconco Oliver
  7. Kyoheirwe Gloria
  8. Musiimenta Enid
  9. Nagobi Judith
  10. Namaka Stella
  11. Niwagaba Annociata
  12. Tumuhairwe Aurelia
  13. Twinamasiko Judith
  14. Winifred Grace Angee

POOL STENOGRAPHER

  1. Achame Fiona
  2. Asingwire Christine
  3. Atuheire Olivia
  4. Birungi Ruth
  5. Kabarungi Winifred
  6. Kiconco Oliver
  7. Musiimenta Enid
  8. Nankabirwa Ruth
  9. Tumuhairwe Aurelia
  10. Twinamasiko Judith

 

Share this post

Leave a Reply


%d bloggers like this: